adam lambert hayatı
adam lambert biyografi
adam  lambert kimdir

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam Mitchel Lambert (29 Ocak 1982 doğumlu),Kaliforniya eyaletindeki San  Diego'lu bir Amerikan şarkıcı,söz yazarı ve aktördür.

Mayıs 2009'da,american idol yarışmasının sekizinci  sezonunu ikinci yarışmacı olarak bitirdi.Adam,Amerika'da büyük bir müzik  şirketinde ilk gay pop sanatçısı olarak kariyerini başlattı.
Lambert ilk solo albümü For Your Entertainment'i 23 Kasım 2009'da via RCA  Records/19 Recordings şirketi aracılığla yayınladı.Albüm ilk  haftasında Amerika'da 198,000 kopya satarak 12 Aralık 2009 tarihli  Billboard 200 listesine 3 numaradan giriş yaptı.

Kariyeri

Adam on yaşından beri sahne aktörlüğü yapıyor.San Diego'nun Lyceum  Tiyatrosu'nun bir eseri olan ‘You're a Good Man,Charlie Brown' da Linus  rolünü oynadı.On iki yaşlarındayken,Fiddler On the Roof'un bir oyununda  rol aldı ve genç yaşta oyunculuğuna Hello, Dolly!, Chess, Camelot, The  Music Man, Grease ve Kaptan Hook'u oynadığı Peter Pan'de dahil çeşitli  filmlerle devam etti.19 yaşında,hafif opera olan Orange Country CA'i  sahnelemek için Amerika'ya dönmeden önce on aylığına Anita Mann  Prodüksiyon ile tura çıkmak için Amerika'dan ayrıldı.

Daha sonra,Van Kilmer'la birlikte The Ten Commandments: The Musical'de  Joshua rolünü almadan önce,Hair'ın Avrupa versiyonunda ve Amerika  tiyatrosu eseri Brigadoon ve 110 In The Shade'de rol aldı.
Lambert oyundaki oyuncular arasında olumlu eleştiri alanlardan biriydi.  Oyunculuk yaparken,Lambert'ın hemen Steve Sidelnyk, Tommy Victor and  Monte Pittman ile The Citizen Vein isimli rock grubunun solisti olarak  ışığı parladı.Daha sonra Broadway prodüksiyon şirketinin bir turunda  Fiyaro rolünde yardımcı oyunculuk yaptı ve Wicked müzikalinin Los  Angeles ayağında rol aldı.2004'ten beri Pussycat Dolls grubunun eski  üyesi Carmit Bachar tarafından tasarlanan Upright Cabaret and the Zodiac  Show'da düzenli olarak rol aldı.

 

American Idol

20 Mayıs 2009'da Adam sekizinci sezonun ikincisi olduğu duyuruldu.  Lambert,final akşamı rock grubu KISS ile «Beth», «Detroit Rock City», ve  «Rock and Roll All Nite» şarkılarından bölümler söyledi.

Sonuçlar açıklanmadan önce Queen  grubunun gitaristi Brian May ve davulcusu Roger Taylor'la birlikte  efsane şarkı We Are The Champions'ı söyledi.

Kazanmasının ardırdan,Kris Allen birinciliği Lambert'ın kazanması  gerektiğini söyledi.Buna ek olarak ‘'Yarışmanın en kalıcı yarışmacısı  oldu,tanıştığım en yetenekli sanatçılardan bir tanesi.'' dedi.

American Idol Sonrası

Billboard'ın Mayıs 2009 sayısında Adam'ın Kasım 2009'da albüm  yayınlayacağı kabul edilmişti.Larry King Live'e Kris Allen,jüri Paula  Abdul ve diğer on yarışmacıyla birlikte katıldı ve bu programda  albümünün rock,pop,elektro ve dans öğelerinin karışımı olmasını  istediğini belirtti.

Adam For Your Entertainment albümü için Greg Wells,  Ryan Tedder, Max Martin, Sam Sparro, RedOne, Dr. Luke ve Linda Perry  gibi prodüktörlerle çalıştı.Aimee Mayo,Ryan  Tedder,Chris Lindey,Ferras ve Lady  Gaga gibi isimler albümde bir ya da daha fazla şarkı sözüyle  katkıda bulundu.

 

20 Ekim 2009'da vizyona giren felaket konulu film 2012'nin film müziği  olarak Adam lambert hayatı,adam lambert biyografiTime For Miracles'ı kaydetti. Şarkıyı Queen  gitaristi Brian May duyduğunda tamamen etkilendiğini söyledi.
American Idol'dan beri Lambert iki ödül kazandı: Genç Hollywood Yılın  Artisti ve Teen Choice Reality Yıldızı ödülü. Lambert,on finalistle  beraber,Amerika'da 50 şehir ve Kanada'nın dahil olduğu American Idols  LIVE! Tour 2009'da yer aldı.

Kasım'da Amerikan Müzik Ödülleri'nde Adam lambert hayatı,adam lambert biyografiFor Your Entertainment şarkısını söyledi.  Performans sırasında Adam,erkek piyanisti öptü,başka bir tanesinin  kafasını kalçasına sürttü ve bir diğerinin apış arasını avuçladı.

Rolling Stone röportajında bu performans hakkında Adam şöyle diyor:  ‘'Kadın sanatçılar bunu yıllardır yapıyor,seksilik hakkındaki yargıları  zorluyorlar,ve bir erkek yaptığı zaman yaygara  koparıyorlar.2009'dayız,zaman risk alma zamanı,insanlar gözlerini açmalı  ve eğer bu onları kırıyorsa,açıkçası ben onlar için değilim.'‘

Performansına karşılık olarak,Aile Televizyon Konsolu,izleyicileri FCC'e  şikayet etmeleri için uyardı.ABC performanstan şikayet eden 1500  kişiden telefon aldı ve ertesi sabah Good Morning America'daki  performansı iptal edildi .

CBS aynı gün New York'daki The Early Show'a katılması için Adam'ı davet  etti.

Adam lambert  Resimleri

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi

Adam lambert hayatı,adam lambert biyografi