Aslan Burcu Bebeği,
Aslan Burcu Bebekleri,
Aslan Burcunun Bebeğinin Özellikleri

Aslanların hak ve adalet duygusu genellikle çocuğun doğru ışığı görmesini sağlar. O, haince saldırgan değildir. Sadece doğal olarak resmigeçitin başında yürüme zorunluluğunu, dürtüsünü duyar, Bu kızlarda ve oğlanlarda güçlü bir gösteriş yapma merakı vardır, ve iş işten geçtikten sonra bunu düzeltmek çok zordur. Küçük Aslan okulun bahçesinde gururla başının üstünde amuda kalkar veya kızları heyecanlandırmak için parmaklığın üstünde yürür. Akıllı anne-babaların, Aslan burcunda doğan çocuklarına küçük yaşta, gösteriş yapmanın onurlu bir insana hiç de yakışmayan bir davranış olduğunu anlatmaya başlamaları gerekir. Normal olarak bu, sihirli bir etki yapar, çünkü Güneş'in yönettiği çocuklarda doğuştan güçlü bir onur duygusu vardır.
Bu mini mini Aslan yavrularında bile dikkati çeker. Bu öyle kralca bir davranıştır ki, bebek Aslan her haliyle bir kral havası yaratır. Sanki, "Majesteleri, bebek" deyimi Aslan burcunda doğan bebek için icadedilmiştir. Küçük Aslan yavruları çok küçük yaşta anne-babalarını ve bütün akrabalarını hiç güçlük çekmeden parmaklarının ucunda oynatmaya ve aileyi idare etmeye başlarlar. En tuhafı da şu ki, tahtında oturan küçük Aslan, erik suyu ve yumurta sarısına bulanmış haldeyken ve bezi de değişmek isterken, nasılsa o vakarını bozmadan korumayı başarır. Üstüne düşen anne-babasına ve onların arkadaşlarına her istediğini yaptırırken, onların ilgilerini, hediyelerini ve övgülerini cana yakın bir şekilde kabul etmek Aslan bebeğe doğal gelir. Kendisine gösterilen hayranlıktan çok hoşlanır. Yabancılar durup O'nu sevmek için şamata koparırken, yüzündeki o hoşnut, kendini beğenmiş ifadeye dikkat edin.

 

Aslan burcunda doğan çocuğunuz vasat bir çocuktan daha dikkatsiz, daha umursamaz ve daha hareketli olacaktır. Sonra zaman zaman Aslanlara has periyodik tembelliği tutacak, evin içinde parmağını oynatamayacak kadar yorgun uzanacak, ancak sizin O'na bakmanızı sağlamak için yerinden kıpırdayacaktır. O'nu kendi haline bırakın ve kimsenin O'nun uşağı olmadığını kendisine anlatın. Eğer biı şey istiyorsa, tekrar enerjisini toplayınca kendisi alabilir. Aksi halde, şımarık bir Aslan burcu çocuğu devamlı bir zalim halini alabilir. Kuşkusuz, arada sırada O'na bir kitap getirmek, eline bir fincan kakaolu süt ;vermek yahut da dostça bir yardımda bulunmak kimseyi incitmez. Ancak, Aslanın kaprislerine böyle küçük bir boyun eğiş çok şeydir. Yok eğer bir prensesin nedimesi veya bir prensin özel uşağı olmak için gizli bir hevesiniz varsa, o başka... Kendilerine saygı gösterilmesini istiyorlarsa, kendilerinin de başkalarının haklarına saygı göstermek zorunda olduklarına inandırılarak yetiştirilen Aslan burcu çocuklarıyla bir arada yaşamak çok eğlenceli olabilir. Onlar, hayvanat bahçesinde gördüğünüz sevimli küçük aslan yavruları kadar oyuncu ve sevecendirler, ve tıpkı aslan yavruları gibi sıkı ve sevgi dolu bir disipline ihtiyaçları vardır. Sıcak öpücüklerin ve değneğin Aslan terbiyecileri tarafından sık sık kullanılması zorunludur. Biri olmadan diğeri, her zaman için etkisiz ve tehlikelidir.

 

Bu çocuklar herhalde daha tutumlu arkadaşlarına göre daha çok harçlık isteyeceklerdir. Bu burçlar 'da doğan bir çocuk fazla paracıklarmın çoğunu başkalarına verebilir, ama kendisi da harcamaktan kaçınmayacaktır. Para konusunda Rockefeller'in çocuklarına öğretilen kuralın bu çocuğa da öğretilmesi iyi olur: "Biraz ver, biraz harca, biraz biriktir". Özellikle de sonuncusunun öğretilmesinde yarar vardır.

Alıntı