Ballı Süt Nasıl Yapılır,Ballı Sütün Faydaları Neler

Gerekli Malzemeler

Ballı Süt 1 fincan süt,Ballı Süt 1 tatlı kaşığı süzme bal

Ballı Sütün Hazırlanışı

Ilık süt fincana dökülür ve üzerine 1 tatlı kaşığı bal ilave edilip, tamamen eriyene kadar karıştırılır.

Bende oğluma ballı süt veriyorum çok sevdiği için acaba yanlışmı yapıyorum diye her defasında düşünürp merak etmişimdir Peki Ballı sütün Faydaları nelerdir he birlikte öğrenmeye ne dersiniz sevgili Anneler..:f16:

Çocuklara yalnız süt yerine ballı süt içirilmesinin kansızlığı ve  kabızlığı önlemeye yardımcı olduğu ve sindirimi kolaylaştırdığı  bilinmektedir.Sütü tatlandırmak amacıyla bal kullanılması çocukların hem bal hem  de süt tüketimini kolaylaştırdığı için faydalıdır. Ancak balın mineral  içeriğinden daha fazla yararlanabilmeleri için çocukların, süte  katılmaksızın da bal yemeleri gereklidir.

Ballı Süt Nasıl Yapılır

Balın süt ve süt ürünleri ile karıştırılması öksürük ve boğaz hastalıklarına karşı, bilinen en eski korunma yöntemlerinden biridir. Balın tatlı, sütün ise yumuşatıcı özelliği güne dinç bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Ballı süt ayrıca tokluk hissi de verir. Bal doğal bir enerji kaynağı ve pek çok yaşamsal faktörü içeren bir gıda olarak çocuk beslenmesinde (bir yaşından itibaren) çok önemli rol oynuyormuş bu harika demekki ballı süt içmeye ve çocuklarımıza içirmeye devam ediyoruz ...:f18: