Baş ağrısına çözüm yolları neler


Baş ağrısı diyip geçmemek gerekiyor milyonlarca insanda görülebiliyor.Son yıllarda yapılan araştırmalar, baş ağrısından mustarip olan milyonlarca kişinin olduğunu ortaya çıkardı. Baş ağrısı bazı durumlarda dayanılmaz olabiliyor kişinin konsantrasyonu bozulabilir iş yapamaz duruma gelebilir.

Fakat şunu öğrenmek gerekiyor baş ağrısını neler tetikliyor öğrenilirse baş ağrısını büyük ölçüde engelleme olasılığınız olabilir.Uzmanlarca tespit edilen ve sıklıkla baş ağrılarına neden olan durumlar ve bu durumlar karşısında alınabilinecek önemlerden bazıları.

Özellikle az su içilmesi nedeniyle görülen baş ağrısı,çok fazla ağrı kesici almadan kaynaklanan baş ağrısı,baş ağrısını gidermek için haftada iki defadan fazla aldığınız ağrı kesici ilaçlar zamanla aksi etki göstermeye başlayabiliyor.Şiddetli ağrılardan müzdaripseniz ağrılarınız geçmiyorsa ağrı kesici ilaçlar almak yerine doktorunuzla görüşün.

Bir günde bol bol sıvı tüketmeye çalışının su en başta geliyor elbette gün içerisinde 2 yada 3 litre sıvı tüketmeye çalışın.Fazla kafein almaktan kaçının.Özellikle katkı maddesi bulunan besinlerden uzak durun.

Yemek düzeninize dikkat etmek zorundasınız baş ağrısının başlıca sebeblerinden bitaneside öğün atlamadan kaynaklanan baş ağrısıdır.Baş ağrısıyla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız öğünlerinize dikkat etmelisiniz.

Baş ağrısına çözüm yolları