Cildinizin yağlı olup olmadığını anlamanız için yapmanız gereken bir kaç küçük önerimiz olacak sizlere.Aşağıdaki yazımıız dikkaltice okuduğunuz zaman yağlı bir cilde sahip olup olmadığınızı öğrenebilirsininiz.

Cildin Yağlı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Cilt tipimizi bilmeliyiz ki kendimize uygun cilt bakımı ürünlerine ve cilt bakımına doğru şekilde karar verebilelim öyle değilmi hanımlar.Cildinizin rengi dokusunda etkilidir. Yani koyu, esmer, buğday, sarı, beyaz gibi cilt renkleri cildin dokusunu etkilemektedir.

Cildinizin yağlı olup olmadığını anlamanız için yapmanız gereken şey cilt testidir.Cilt testi hazırlığı yapmak için yüzünüzü bol su ile cildinize uygun olan bir sabunla güzelce yıkayın ve kurulayın.Yüzünüze hiçbir şekilde krem yada losyon sürmemelisiniz.

Şeritler halinde kestiğiniz kağıtların yazılabilir taraflarına burun alın çene ve yanak yazın.Üzerlerine yazı yazdığınız şeritleri üzerinde yazılı olan bölgeye yerleştirin 20 saniye kadar bu şekilde bekletin.
Cildinize uyguladınız şeritler tüm yüz bölgenizde yapıştıysa ve kağıt üzerinde büyük lekeler oluşmuş ise cildiniz yaplı bir cilttir.