Cildinizin Günlük İhtiyacı Nelerdir


Uzmanların bahsettikleri günlük cilt ihtiyaçları neler ve bu ihtiyaçlar nasıl karşılanıyor Öğrenmek istiyorsanız Gelin, ciltlerinizin günlük ihtiyaçlarına birlikte bakalım ve bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağını öğrenelim ne dersiniz..

Cildinizin Günlük İhtiyaçları Nelerdir

Su
İnsan vücudunda oldukça yoğun bulunur. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. En temel bedensel aktiviteler olan solunum ve terleme gibi, ihtiyaçlarımızı karşılar. Bol su tüketmek gerekir.

Temizleyici
Sağlıklı bir cilt temiz olmak zorundadır.  Temizleyici,cilt bakımının en temel unsurudur. Lekesiz bir cilt için  temizleyiciler, gözenekleri tıkayan yağ tabakasını temizler.

Temel Yağ Asitleri
Lipit bazlı hücre zarları inşa etmeye yardımcı olurlar. Bu lipidler, UV ışınlarının hasarlarından cildi korur, bu ışınlara karşı bariyer oluşturur. Eğer cildinizin mükemmel görünmesini istiyorsanız omega-3 ve omega-6 yağ asitlerini içeren besinleri tüketmelisiniz. Tavuk ve tahılları bolca tüketmelisiniz.

Güneşten Korunma
Güneş koruyucu kullandığınız zaman, sadece cilt kanseri gibi hastalıklara karşı kendinizi korumuş olmazsınız. Aynı zamanda güneşten gelen yaşlanma gibi durumları da önlemiş olursunuz. Güneşte çıplak bırakılan cilt, daha renksiz ve buruşuk olur. Güneş kremleriyle, bu olumsuz belirtileri engellemiş olursunuz.

Antioksidanlar
Antioksidanlar, kalp ve damar sağlığı için ve kanseri önleme amaçlı kullanılırlar. Meyve, sebze, deniz ürünlerinde bulunurlar. Bunlar aynı zamanda cildimize çok iyi gelen vitaminleri içeren besinlerdir.