En Faydalı Zayıflama Yöntemi


En Faydalı Zayıflama Yöntemi Nedir

Protein, yağ ya da şeker miktarı ne olursa olsun, kalp-damar sistemi için faydalı, az kalorili gıdalar tüketme ve spor yapmanın en iyi zayıflama yöntemi olduğu bildirildi.

Günlük hayatta denemediğimiz diyet kalmaz sonuç yine sıfır… yine sıfır… moralimiz bozulur. Bir arkadaştan duyarız. “Mükemmel bir diyet buldum, şu kadar kilo verdim. Sen de denesene” evet doğru tahmin ettiniz.. Deneriz. Sonuç yine sıfır. Arkadaşımızda başarılı olan diyet bizde işe yaramamıştır, kilo verememişizdir.

Diyet diyet üstüne, az buçuk da yarım yamalak spor yaparız. Ardından niçin zayıflayamıyoruz acaba deriz.

Nedir bu lif, hep duyuyoruz. Bahsi ediliyor, çok faydalı gibi. Lif; bitkilerin kolay hazmedilemeyen kısmıdır. Bağırsakları temizler, meyvelerde bolca bulunur. Bunun yanısıra sebzelerde, fındıkta, baklagillerde, tüm tahıllarda bolca bulunur.

Lifler ikiye ayrılır. Çözünebilen lifler ve çözünemeyen lifler.

Çözünebilen lifler, yiyeceklerde gizli halde bulunurlar. Bir örnekle açıklamak gerekirse, elmanın etli kısmında bulunur. Çözülemeyenler ise en vazgeçilmez olanlardır. Bunlar midede şişerler, tokluk hissi verirler, genelde meyvelerin ve sebzelerin kabuklarında ve yiyeceklerin dış kısımlarındaki liflerden bahsediyoruz. Bunlara dikkat ederseniz, tokluk hissi doğacak ve fazla yiyemediğiniz için kilolarınızı vermeniz de doğal olacaktır.

En Faydalı Zayıflama Yöntemi