Erdem Yener Biyografisi,

Erdem Yener

Doğum Tarihi :8 Mayıs 1981
Doğum Yeri : Hatay

Erdem Yener ;Türk alternatif rock şarkıcısıdır. Müziğin yanı sıra; karikatur, oyunculuk, radyo programciligi ve danscilik ile ilgilenen müzisyen, ergenlik çağından itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı. 13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca başta Ankara olmak üzere, birçok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.

Erdem Yener Kimdir

2003 yılında İstanbul'a yerleşti ve Kedi Müzik'te müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.

İlk albümü "Kirli"yi 2008 22 Ekim 2008 tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi "Belki" isimli parçaya çekmiştir. Bu video klip farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmış ve şarkı Power Türk'te en yüksek 27 numaraya kadar yükselmiştir. Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde de en yüksek 8 numaraya kadar yükselmiştir. Mtv Türkiye ve Dream Tv isimli müzik kanallarında ise 5 hafta üstüste 1 numara olmuştur. İkinci video klip ise "Hayvan" isimli parçaya gelmiş ve bu klipte de İkinci Dünya Savaşı görüntüleriyle beraber sanatçının performansını içeren bir video klip çekilmiştir. Şarkı, Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde en yüksek 15 numara olmuştur. Albümün 3. videosu ise "Geç" isimli şarkıya çekilmiştir. Daha önce cast direktörü ve oyuncu koçu olarak kamera arkasında görev almış olan Erdem Yener, 2010 yılından bu yana AVEA isimli GSM operatörünün marka yüzü olarak medyada yer almaktadır.

Erdem Yener Kimdir