Bayanların son yıllarda fazlasıyla uyguladıkları ve beğenerek kullandıkları Brezilya fönü nasıl yapılır özellikle kuaför salonlarında yapılan Brezilya fönü evde nasıl yapılır hep birlikte öğreniyoruz.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Çekilir

Brezilya fönünü çekebilmeniz için ilk önce saçlarınızı güzelce yıkayın.Saçlarınız yıkadığınız şampuanla sülfat olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü brezilya fönünün en büyük özelliği fönden önce saça krem sürülmesidir.Natura keratin arındırıcı şampuan ile saçlarınızı 2 kere yıkayın.Havlu ile saçların ıslaklığını alın. Saçlarınızı % 80- 90 oranında kurutun.

Saçları 4 bölüm olacak şekilde toplayın. Saçların uzunluğuna ve yapısına göre 60 - 80 ml keratini tüm saçlara sürün. Saç derisi, ense ve yüze temastan kaçının.Keratin uygulama tarağı ya da ince dişli tarak yardımı ile saça keratin iyice yedirilir.

Saçların hepsini yukarıda toplayıp saçlara bone takın ve 20 dakika bekleyin. Orta sıcaklıkta fön makinesi ile saçlar tamamen kurutulur.(Yüksek ısı kullanamayın yüksek ısıda keratin erken etkileşime girecektir.

Kalın telli doğal saçlar için 230, İnce yıpranmış boyalı saçları 205 derecede düzleştirin. İnce ince tutamlar halinde her tutam 8-9 defa düzleştirilecek. Saçlarda keratin 48 - 72 saat arası kalacak. Ertesi gün saçların üzerinden tekrar düzleştirici geçin 2.gün tekrar düzleştirici geçin. 3. gün saçları Natura keratin sülfatsız şampuan ile yıkayın.Saçları kuruttuktan sonra Natura Keratin Argan yağı sürün.

 

Uygulamadan sonra saç bakımının bozulmaması için düzenli olarak Natura Keratin Sülfatsız şampuanı ve kremi kullanılmalıdır.Bu ürün dünyadan brezilyadan yola çıkılarak yaklaşık 20 çeşit marka adı altında kullanılmaktadır. Bu ürünü kullanım sırasında detaylı bilmeyen bilinçsiz kullanıcılar saçtan dipten kopmalara sebep vermektedir.Bu nedenle en iyisi ve doğru olanı bu ürünleri uzmanların kullanmaıs ve bilen işin ehli kişilere yaptırılması daha uygundur.