İlerleyen yaş ile birlikte kadınların en fazla yaşadığı sorunlardan birisi gözaltı morluklarıdır. Stres, düzensiz beslenme, uykusuzluk ve çeşitli hastalıklar gözaltında morluklara neden olabilmektedir. Genetik ve çevresel nedenlerden ötürü oluşabilen gözaltı morluklarının estetik açıdan kişiyi rahatsız edici bir etkisi vardır.

Gözaltı morlukları nasıl geçer?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki gözaltı morluklarından kurtulmak için yapmanız gereken ilk şey sorunun nedenini bulmaktır. Nedenini bilmediğiniz hiçbir sorunu doğru şekilde çözüme kavuşturamazsınız.

Gözaltı Morluklarının Sebepleri Nelerdir?

Uykusuzluk, Akdeniz anemisi, demir eksikliği, burun ameliyatı, yorgunluk, aşırı tuz tüketimi, regl dönemi, yaşlanma ve daha sayamayacağımız birçok nedenden ötürü gözaltı morlukları oluşabilir. Sizin gözaltı morluklarınızın sebebini saptayarak sorunun çözülmesi açısından gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Yeşil Çay: Evde kolayca uygulayabileceğiniz bazı doğal çözümler ile gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. Özellikle kendinizi yorgun ve uykusuz hissettiğiniz günlerde tükettiğiniz yeşil çayların poşetlerini çöpe atmadan gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde gözlerinizi dinlendirecek ve gözaltı morlukları için doğal çözümler arasında en iyisi olarak sizi bu dertten kurtaracaktır.

 

Patates Maskesi: Patatesleri küçük bir boş kaba rendeleyin. Ardından zeytinyağı ve sütü de ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımdan makyaj pamuğunun üzerine koyarak gözlerinizi kapatın ve pamuğu yerleştirin. Pamuk gözlerinizin üzerinde geceden sabaha kadar kalacak şekilde bir tülbent yardımıyla başınızı sarın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Malzemelerin tamamı:

  • 1 adet patates
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı süt

Gözaltı morlukları için çözümler sayesinde kısa sürede bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Sizlere son olarak ciltle ilgili problemleri en aza indirmek adına bol su tüketmenizi de öneririz. Elbette ki düzenli beslenme ve uykusuzluk sorununu aşmadan da gözaltı morluklarınızdan kurtulamazsınız.