İngilizce Türkçe Çeviri Sitesi

İngilizce - Türkçe çeviri yapmak sanıldığı kadar kolay değildir.Ne kadar iyi ingilizce bilseniz de çeviri yapmak,özellikle İngilizce - Türkçe Çeviri yapmak gerçekten zor iş. Çünkü yaptığınız çeviriye kendinizden de bir şeyler katmanız gerekiyor.Bilindiği gibi İngilizce‘deki bir çok terimin tam olarak Türkçe karşılığı yok. Bu nedenle çeviri yaparken kendinizden de bir şeyler mutlaka katmak zorundasınız. Hiç ingilizce bilmeyenlerin imdadına ise makine çevirisi yetişiyor. Ancak çok fazla şeyler umut etmemek gerkir.
Mesela : “I’m on my way” cümlesini ele alalım. Makine çevirisiyle bu cümleyi İngilizce’den Türkçe’ye Çevirin ve bakın ortaya ne çıkacak? “Ben, benim yolumdayım” gibi anlamsız bir cümle çıkar ortaya.
Makine Çevirisinin zayıf olmasına karşın İnternette online çeviri yapmaya yarayan bir çok araç bulunuyor.Kapsamlı bir çeviri işi yapamasalar da hiç ingilizce bilmeyenlere en azından bir fikir verebiliyor bu araçlar. En çok kullanılan online çeviri aracı ise hiç şüphesiz Hemen Çevir‘dir. Bunun dışında cümle ve kelime bazında online çeviri sitelerinden birkaçı şunlar:


Babil Türk

Tureng

Zargan


Sesli Sözlük

Hemen Çevir

Babylon