Saçlarınızın kısa süre içerisinde uzamasını istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaşacağımız saç bakım önerilerini dikkate almanız yeterli olacaktır bayanlar.

Saçlarımızın her bir teli ayda yaklaşık iki buçuk santim uzamaktadır.Saç uzama hızı biyolojik ve çevresel şartlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.Ayrıca yaz mevsiminde saçın uzaması, kışa göre daha hızlıdır. Saçı ya da kılları kesmenin, traş etmenin daha sonraki uzaması veya daha hızlı uzaması üzerinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Saçlarınızın çabuk uzamasını istiyorsanız soğuk su ile yıkamayı deneyin mutlaka faydasını göreceksiniz çünkü soğuk su kısa sürede uzamasını sağlar.Özellikle B vitamini saç uzaması için oldukça etkili ve yararlı olur B vitamini portakal ve pilavda bol miktarda bulunur.

Ayrıca saçlarınızın çabuk uzaması için size bir tarif vereceğim bu tarifide deneyin saçlarınıızn daha çabuk uzadığını fark edeceksiniz.

Bir tenceye 3 bardak su koyun içerisinde kekik ekleyin ve kaynatın.Daha sonra bu suyu süzün ve bir kaba koyun hazırladığınız bu su ile saçlarınızı yıkayın.Kekik suyu saçlarını uzatmak için oldukça etkili bir yöntemdir.Ayrıca saçlarınızı sık sık yıkamayı ihmal etmeyin sık yıkanan saçlar çok daha çabuk uzarlar.
Kısa Saçlar Kısa Sürede Nasıl Uzatılır