Kısırlık testi nasıl yapılır

kısırlık testi hakkında bilgi
kısırlık testi nedir
nasıl kısırlık testi yapılır?

Kısırlık çok fazla rastlanılan bir durum olmasa da kısırlık problemiyle karşılaşan çiftler bu gibi durumlarda ne yapacakları konusunda pek fikir sahibi olamamaktadırlar. Kısırlık konusu ülkemizde mahcup olma sebebi olduğundan dolayı, kısırlık tehdidi altındaki çiftlerin doktora gitme veya bu konularda yakınlarına bir şey soramama gibi korkular yaşamaktadırlar.

Kısırlık düşüncesi çocuk isteyen ailelerde 1 veya 2 hafta içinde hamile kalamama gibi durumlarda hemen kısır olduğunu düşünmeleri kaçınılmaz olabiliyor. Hamile kalabilmek basit bir şey gibi görünse de bir sürü olgudan sonra meydana gelen bir konudur.
kısırlık testi

Hamile kalabilmek için yalnızca kadında sorun değil erkeklerde de sorunlar mevcut olabilir. 1-2 hafta içinde hamile kalamamanız kısır olduğunuz anlamına gelmemektedir. Bu süre çok uzun zamanlar devam ediyorsa doktorunuza baş vurarak kısırlık testi nasıl yapılır konusunda bilgi alabilirsiniz.

Kadınlarda kısırlık adet göremediklerinde zaten kısır olduklarının farkında olsalar da çeşitli diğer nedenlerden dolayı da kadınlarda kısırlık söz konusu olabilmektedir. Kadınlardaki kısırlık sorunlarından belli başlıca olanları yumurtalıklarda kist, rahim ağzı kanseri gibi hastalıklar sonucu da kısırlık nüksedebilmektedir. Kısırlık testi nasıl yapılır kadınlarda hastane gibi ortamlarda jinekolog hekimler tarafından, gerekli testler sonucu öğrenilebilmektedir.

 

Erkeklerdeki kısırlık tamamen sperm kaynaklı bir kısırlık söz konusudur. Erkeklerin sperm hücrelerinde bozukluk, eksiklik, fazla üretilememesi gibi durumlarda da hamile kalmak zor olabilmektedir. Erkeklerdeki meni bozuklukları da gerekli ilaçlarla tedavi edilebilmektedir.
Kısırlık testi nasıl yapılır konusunda Amerika’da geliştirilmiş olan bir test sonucu kısır olup olmadığınızı öğrenebilmektesiniz. Kadınların kısır olup olmadıklarını öğrendikleri bu test sayesinde daha çok bilgi sahibi olabileceksiniz. Kısırlık testi nasıl yapılır işçin bu testin yalnızca kısırlık belirtileri hakkında sonuçlar verdiğini ve başka bir bilgiye bu test ile sahip olunmayacağını da belirtmek isterim. Ürünü eczanelerde bulmanız mümkündür.