kulak uğuldaması nedenleri
kulakta uğultu nedenleri
kulak çınlaması uğultu

Kulak uğultusu çok farklı şekillerde olabilir. Bu sesler ritmik çan sesi yada devamlı ıslığa benzer şekilde  yada başka şekillerde olabilir. Kulak uğuldaması Daha çok geceleri veya sessiz ortamlarda ortaya çıkar. Bu kulak uğultusu çoğu zaman rahatsız edici düzeydedir Ve kişinin psikolojik sağlığını etkileyebilir. Bazıları uyumaya bile engel teşkil eder. Geçici Kulak uğultusu rahatsızlığı olan kişide kulak uğultusu duyulan bir zamanda konuşulup bir şey söylendiği zaman anlık olarak uğultu kesilir. Birazdan nedenlerini açıkladığımız zaman çoğu uğultunun geçici olduğunu öğreneceksiniz.
 
 Kulak Uğultusu Nedenleri
 
Kulak uğuldaması nedenlerinin çoğu basittir. Bu basit nedenler; kulak kiri, Alınan ağrı kesiciler, Sakinleştiriciler,romatizma ilaçları, antibiyotikler herhangi bir hastalığın tedavisi sırasında ortaya çıkan uğultular ilaca bağlı olarak gelişebilir.
  Ve bunun yanında kötü nedenler de vardır. Ve kesinlikle bir kbb (kulak burun boğaz) polikliniğine görünülmesi gerekir.
 kulak yolunda Enfeksiyon, kulak zarında delinme, orta kulakta sıvı birikmesi ve orta kulakta ki kemiklerin eklem yerlerinin sertleşmesi gibi daha önemli nedenler de olabilir. Tinnitus baş ve boyun bölgesindeki damar genişlemeleri (anevrizma) veya denge ve işitmeyi sağlayan sinirden kaynaklanan bir tümörden (akustik nörinom) dolayı da olabilir. Bu problemlerde işitme kaybı da vardır ve işitme kaybı bu hastalığın önemli olduğuna delalet eder. Allerji, yüksek veya düşük tansiyon, tümör, şeker hastalığı, tiroid problernleri, baş ve boyun bölgesine gelen darbelerden ötürü de olabilir. Ve kesinlikle doktora görünmek gerekir.

 

  Siz yinede ben emin olamam hangisi iyi neden hangisi kötü neden derseniz bence en garantisi bir uzmana görünün bir şey kaybetmezsiniz. En fazla bir kaç saatinizi alır.