Nesrin Sürer Pembe Maske
Pembe Maske Nerede satılır
Pembe maske nasıl yapılır

Pembe Maske Nesrin Sürer

Beş haftalık kür halinde uygulanan yöntem yüz cildindeki su , vitamin ve kolejen eksikliğini tamamlayıp gerekli fonksiyonlarını yerine getirerek canlanıp tazeleniyor.

Bir çok ünlünün uğrak yeri olan Enes Bio Estetik Center in uzmanlarından Nesrin Sürer "Pembe Maske " ile şu bilgileri veriyor;

"Bio Molekül " içerikli pembe maske hamur biçiminde tüm yüz ve boyuna sürülüyor. Maskenin ısısı kendiliğinden 42 dereceye yükselip 'O' dereceye düşüyor.
Pembe maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında önceden kişinin cilt tipi ve sorununa yönelik seçilen aktif maddeler ( vitamin -  kolajen - Elastin . ) cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakikalık bu uygulamadan sonra cilt hücreleri canlanıyor ve cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişinin yüz kaslarını hareket ettirmesiyle maske kalıp şeklinde çıkartılıyor."
Zararlı güneş ışınları yanı sıra hava kirliliği stres ve hormonlu gıdaların cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açtığını belirten Nesrin Sürer cildin depolama kapasitesi ve kolejen hidrofili azalması ile cilt yumuşaklığını, esnekliğini yitiriyor diyor ve söyle devam ediyor;
"Ayrıca metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini güçleştiriyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve zararlı serbest radikallerden olumsuz etkileniyor.  Pembe Maske yöntemini iç ve dış etkenlerinin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önlediğine de dikkat çeken Nesrin Sürer beş haftalık kürden sonra cildin yenilendiğini yağ ve nem dengesinin düzene girdiğini vurguluyor."
Zuhal Olcay 1990 yılından beri Enes Bio Esetik Center da pembe maske yi yılda iki kez uygulatıyor. Özellikle çalışma temposuna girmeden önce maske kürü yaptırıyor. Cildinin tazeliğini gençliğini pembe maskeyle koruyor.
Yoğun makyaj ve düzensiz beslenmeden dolayı ciltlerinde yağlanma ve sivilce gibi problemlerle karşılaşan genç ciltler, cildi hızlı şekilde dengeye kavuşturduğu için Pembe Maskeyi tercih ediyorlar.
Genç ciltler için özel olarak hazırlanan Pembe Maske içeriğinde A, C vitamin kompleksleri , yoğun nem deposu olan  Q10 ağırlıktadır. Bu vitaminler sayesinde yağ salgılaması dengelenir ve sivilce oluşumu azalır.
Orta yaş grubunda olan kişiler, yorgun olan ciltlerine kişinin cilt tipine özel hazırlandığı ve doğal olduğu için pembe maskeyle tazelenerek genç görünümüne kavuşuyorlar. Olgun ciltlere özel olarak hazırlanan Pembe Maske'nin içeriğinde kolejen Q 10 , elastin Hyolünorik Asit etken maddeleri, A,E ve F vitaminleri Çinko - Demir -  Selenyum yoğunluktadır. Bu maddeler, kırışıklıkları azaltırken gevşemeleri de toplama özelliğine sahiptir.
Nesrin Sürer Almanya da İnt. Cosmetic College   Baron von Pechmann  adlı okuldan 1982 yılında mezun olduktan sonra 1986 yılında yurda dönerek ilk merkezini açtı. Halen edindikleri 23 yıllık tecrübeleriyle faaliyetlerine devam ediyorlar.