Pilatesle kilo verme;  daha çok ne kadar kilo vermek istediğinize bağlıdır,şayet vücudunuzdan 4 - 5 kilo atmak ve sıkılaşmak- şekillendirmek istiyorsanız pilates önerilir. Ancak daha fazla kilo vermem gerekiyor diyorsanız daha çok kardio ağırlıklı aerobik gibi çalışmalar yapmanız etkili olacaktır.

Plates bir kilo verme programı degildir. fakat pilatesle birlikte cardiovasküler bir çalışma ve diyet yapılırsa kilolar daha kolay atılabilir.Pilates kasları izometrik çalıştırdığı için, kaslar uzar ve sıkılaşır.Beden ölçüsü küçülür.Ancak unutulmamalıdır ki kaslar yağlardan ağırdır.

Pilates Kilo Verme,
pilatesle kilo vermek,
pilatesle kaç kilo verilir

Pilates Kilo Verdirir mi

Yağ yakmak için aerobik bir çalışma en azından 12 dakika sürmelidir. Bu süre nabzın, faydalı antrenmanın içinde olduğu zamanı kapsar, ısınma ve soğuma hareketlerinde geçen süre buna dahil değildir. Söz konusu süreyi ve çalışma sıklığını arttırdıkça, istediğiniz hedefe daha çabuk ulaşırsınız.
Covert Bailey'e göre; bu süre vücudun yağ yakma enzimlerini üretene kadar ihtiyaç duyduğu süredir. Bu sayı değişebilir, ama asıl olan, yağın enerjiye dönüşebilmesi için, vücudunuzun kullanılmasıdır. Bu esasa göre, 5-10 dakika içinde, vücutta yanan yağ yüzdesi artarken, yanan karbonhidrat azalmaktadır.
Burada asıl olan, örneğin 30 dakikalık bir koşudan sonra vücudun daha fazla yağ yakabilmesidir.