Süt Maskesi Yapılışı

Süt Maskesi Nasıl Yapılır

Biz kadınlar için oldukça önemli olan cildimiz için sizlere harika bir süt maskesi tarifileri vermek istiyorum.Sizlerde benim gibi süt içmeyi sevmiyorsanız ki mutlaka içmemiz gerekiyor aslında bunu aklımızdan çıkarmayalım.

Sütün cilt ve beden sağlığı için faydaları saymakla bitmez.Sizlere sütün cilde olan faydaları ve sütle yapılan cilt maskeleri hakkında ki bilgileri sunuyorum.Bu süt maskesi tarifini mutlaka denemenizi öneriyorum en azından cildimiz yararlansın sütten :f63:

Süt Maskesi için Gerekli Malzemeler şöyle;1 Yumurta,iki kaşık süt

Süt Maskesinin yapılışı;Yumurta sarısı ile sütü bir bardakta iyice karıştırın.Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze güzelce sürün ve yedirin. Gerekirse üzerini ince bir bezle örterek 15 dakika kadar bekleyin.

Daha sonra kağıt mendille silerek temizleyin.Daha sonra, sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü güzelce yıkayın.

Bir Başka Sür Maskesi Tarifi

Süt Maskesi İçin Gerekli Malzemeler;1 adet turp,1 su bardağı süt,

Süt Maskesinin yapılışı;Öncelikle turpu rendeleyin. Sütü kaynatıp, rendelenmiş olduğunuz turpu içine atın ve 1-2 dak kaynattıktan sonra altını kapatın. Hazırlanan bu karışımı, buzdolabında 1 gece bekletmelisiniz.Daha sonra ertesi gün sabahtan itibaren maskeyi yüzünüze uygulamaya başlayın. 3 haftalık bir uygulamadan sonra, cildinizdeki güzelliğin ve ışıltısının sizde farkına varacaksınız.

Süt Maskesi Nasıl Yapılır