Özellikle kıyafetlerden zeytinyağı lekelerini temizlemek için sizlere pratik öneriler sunmak istiyorum.Kıyafetlerinizdeki yağ lekelerini çıkartmak aslında öyle sandığınız kadar zor bişey değil.

Kıyafetinize yağ damladığı yada sıçradığı zaman hemen üzerine tuz ekin tuz yapı emecektir kıyafetinizin içine işlemesini engelleyecektir.Evdeyseniz yapmanız gereken şey ise şu temiz kıyafetiniizn üzerine bir tülbent serin ve ütüleyin daha sonra fırçalayın.Bunu yapmanız mümkün değilse ilk baştaki önerimizi uygulayın kıyafetinizin üzeirne tuz dökün ve tuzun yağı iyice emmesini bekleyin.Yeni olmuş yağ lekeleri için sıcak su ile yıkamak da işinize yarıyacaktır hemen oluşan lekeleri bekletmeden sıcak su ve sabunla birlikte güzlece yıkayın lekenin çıktığını göreceksiniz.

Yağ Lekesi Nasıl Çıkar

İpek giysilerinizden yağ lekesin çıkartmak için yapmanız gereken şey hemen lekenin üzerine talk pudrası dökmek olacaktır.Pudrayı döktükten sonra bir tülbent yardımıyla tersten ütüleyin pudranın yağı emdiğini göreceksiniz.

Kadife kıyafetlerinizi soğanla birlikte ovalayın daha sonra bir tülbent yardımıyla ütüleyin bu şekilde kadife kıyafetlerinizdeki zeytinyağı lekesinden kurtulabilirsiniz.