Yeni RoboCop’un fragmanı yayınlandı

Yeni RoboCop un fragmanı ve konusuGeleceğin suç ve kaos şehri haline gelen Detroit'te düzeni sağlaması için deneysel bir çalışma sonucunda yapılan ve sokaklarda görevlendirilen insan-makine karışımı robot polis RoboCop'u bilirsiniz. 1984 yapımı film bir bilimkurgu klasiği haline gelmişti. Yeniden yapım fuyrasının son örneği olarak RoboCop da yeniden çekildi ve 7 Şubat 2014'te vizyonda olacak.

Detroit'in iflasını açıklaması ve geçtiğimiz günlerde de RoboCop'un senaristinin, kurguladığı senaryonun gerçek olmaya doğru gittiği yönündeki açıklamalarını yayınlamıştık. Sanırım tüm bu gelişmelerden sonra geleceğin Detroit'inde geçen RoboCop farklı ilgi görecektir.

Yönetmenliğini José Padilha'nın yapacağı filmde RoboCop'u bu sefer Joel Kinnaman canlandırıyor. İlk filmdeki gibi başrolde yine çok fazla tanınmamış bir aktör yer alıyor. Ayrıca filmde Gary Oldman, Michael Keaton ve Samuel L. Jackson gibi etkili isimler de yer alıyor.

Yeni film bir devam filmi olmak yerine bir yeniden yapım. Yani hikaye, bir polis memurunun RoboCop'a dönüştürüldüğü noktadan başlıyor. Yeni RoboCop'un en dikkat çeken farklılığı ise farklı görüntüsü. Başlığı ve zırhı, özgün RoboCop'a göre dikkat çekecek şekilde farklı tasarlanmış. Bu görüntü de bir zırhtan ziyade, günümüz çevik kuvvet polislerinin giydiği türden bir vücut kaplaması izlenimi veriyor. Tabi ki özgün RoboCop'u başarılı bulan birisi olarak bu değişikliği pek de iç açıcı bulmadım. Belki de bundan daha hassas bir konu ise RoboCop'un mekanik hareketlerini fragmanda görememiş olmak. Anlaşılan o ki RoboCop'u bu sefer biraz daha insana benzetmişler. Ancak günümüz teknolojisinin de yardımıyla yer yer abartılı hareketleri ve aksiyonu ile biraz daha yapay ve yavan bir RoboCop'la karşılaşmamız olası.

 

Yeni RoboCop un fragmanı ve konusu

Solda RoboCop (1984), Sağda RoboCop (2014)

Gerçeğe Çağrı ve Yargıç Dredd'in yeniden çevrimlerinde nasıl ki özgün filmlerin tadından eser yoksa, yeni RoboCop'ta da bunun olması olası görünüyor. Bunun böyle olup olmaıdğını ise Şubat 2014'te göreceğiz.

Bilim