Yüz Tipinize Göre Kahkül Modelleri

Kahkül kullanmayı seven bayanlar sizler için hazırladığımız bu konuda yüz şeklinize göre nasıl bir kahkül modeli kullanmanız gerekiyor.

Hangi kahkül modeli sizin yüz tipinize daha uygun olur.öğrenebilirsiniz.Aşağıdaki önerileri dikkatlice okuduğunuzda sizlerde yüz tpipinize en uygun kahkül kesimine karar vermekte zorlanmayacaksınız daha net ve emin şekilde kahkül kestirebileceksiniz..

Yüz Tipine Göre Kahkül Modelleri

Yuvarlak Yüzler için kahkül kesimi şöyle olmalı Yuvarlak yüzünüzü daha oval göstermenin en uygun yolu kahküllerdir. Böyle kesimler  daha iddialı olduğundan her ayrıntısına dikkat etmek gerekiyor. Daha kemikli bir görünüm elde etmek için tutam tutam kahküller yuvarlak yüzler için uygun olmayabilir.

Kare Yüzler için en uygun olan kahkül kesimi Kahkül kare yüzün sivri hatlarını yumuşatmak için mükemmel bir yöntemdir. Bu tarz bir kahkül özen gerektirir.Saç tutamları doğru yerleşmezse tüm yüzünüzü kapatabilir. Bu yüzden istediğimiz şık ve yumuşak bir görünüm elde etmekdir kahkülün kalın tutamlarını alnınızın yanlarında tutun. İdeal kahkül kaşlarınızın hemen altına kadar dökülmelidir. Kahküllerinizin uçlarını inceltmeyi unutmamalısınız.

Kalp Şeklindeki yüz için Kahkül modeli nasıl olmalı Asimetrik bir yüz tipi olan kalp, kahkülle daha orantılı hale gelebilir. Geniş alın ve uzun çeneyi dengelemek için bol katlı bir kesime ihtiyacınız olacak. Kahkül alın hizasından uzun ve yana alınmış olmalıdır. Kahkülünüzün uçlarını inceltin ve kat verin.Gözleriniizn hizasındaki kahküllerinizi dilediğiniz yana ayırabilirsiniz..

 

Oval Yüzler için kahkül modeli nasıl olmalı Oval yüz tipleri Her kahkül tipinin yakışacağı yüzlerdir oval yüzler için en seksi kahkül modeli kesinlikle budur... En Uygun kahkül kaş ve kirpiklerin arasında olmalıdır. Bu size kahkülünüzü düz ya da yana ayrılmış şekilde kullanabilme imkanı da sağlar.

Küçük Alınlı yüz tipleri için kahkül düzgün bir kahkül kesimiyle alnınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.Asimetrik bir kesimle yüz tipinize çok uygun olackatır.Öncelikle Kahkülünüzü kesmeden saçınızı hangi yöne doğru ayırmak istediğinize karar vermelisiniz Alnınızda hafif bir dalgayla gelen ve elmacık kemiklerinize doğru uzanan bir kahkül yüz şekilinize çok yakışacakdır.

Yüksek Alınlı yüzler için Kahkül kesimi nasıl olmalı Bu kahkül tipi yüksek alın ve kemikli bir yüz için en ideal görünümü sağlar. Dağınık kahkülün iki alternatifi vardır: Kalın başlayan dip alnınızı gizler. Uçlara doğru dağılan tutamlarsa yüzünüzü ön plana çıkarır. Bu model için kalın bir kahküle ihtiyacınız olacak..